Results

Saturday 30 September 2017

Division Three

14:00
BOYS CLUB RESERVES
  • Matthew Chapman 1'
  • Dan Warwick 3'
  • Sam Saunders 4'
3 - 1 Full time
FC BRITANNIA RESERVES
  • Liam Forsythe 2'
14:00
MILLHEAD RESERVES
  • Matthew Sprules 2'
1 - 6 Full time
STOREYS RESERVES
  • Tom Jupp 1'
  • Ricky Humpage 3'
  • Louis Kitchen 4'
  • Sam Conroy 5'
  • Alex Roberts 6'
  • Daniel Grimmitt 7'

Saturday 23 September 2017

Division Three

14:00
CONDOR CREEN FC
  • Daniel Caton 1'
  • Daniel Caton 2'
  • Daniel Laurie 3'
  • Lee Clarke 4' (Pen)
4 - 1 Full time
STOREYS RESERVES
  • Daniel Palin 5'
14:00
GALGATE RESERVES
  • Craig Cottam 1'
  • Craig Cottam 2'
  • Craig Cottam 3'
  • Solin Iacob 4'
  • Alex Simil 5'
  • Geoff Wilson 6'
  • Matthew Obrien 7'
  • Alex Simil 8'
8 - 0 Full time
TIC DYNAMOS MIDDLETON & OVERTON RESERVES
14:00
MILLHEAD RESERVES
0 - 12 Full time
WESTGATE WANDERERS
  • Matthew Dalton 1'
  • Matthew Dalton 2'
  • Matthew Dalton 3'
  • Matthew Dalton 4'
  • Jason Dixon 5'
  • Greg Evans 6'
  • Greg Evans 7'
  • Connor Mason 8'
  • Connor Mason 9'
  • Connor Mason 10'
  • Connor Mason 11'
  • Jamie McGowan 12'

Saturday 16 September 2017

Division Three

14:00
BOYS CLUB RESERVES
  • Lyndon Pearce 1'
  • Matthew Chapman 2'
  • Brandon Hearld 3'
3 - 3 Full time
WESTGATE WANDERERS
  • Matthew Dalton 4'
  • Matthew Dalton 5'
  • Ryan Griffin 6'
14:00
GALGATE RESERVES
  • Adam Airey 1' (Pen)
  • Craig Cottam 2'
  • John Savi 3'
3 - 0 Full time
ARNSIDE RESERVES
14:00
STOREYS RESERVES
  • Toby Grimmit 1'
  • Tom Jupp 2'
  • Daniel Carey 3'
  • Daniel Carey 4'
4 - 7 Full time
FC BRITANNIA RESERVES
  • Liam Forsythe 5'
  • Liam Forsythe 6'
  • Liam Forsythe 7'
  • Daniel Johnson 8'
  • Will Prince 9'
  • Will Prince 10'
  • Will Prince 11'

Saturday 9 September 2017

Division Three

14:00
FC BRITANNIA RESERVES
  • Liam Forsythe 1'
  • Will Prince 2'
2 - 3 Full time
CONDOR CREEN FC
  • Harrison Menzies 3'
  • Harrison Menzies 4'
  • Daniel Caton 5'
14:00
GALGATE RESERVES
  • Solin Iacob 1'
  • Paul Drinnan 2'
  • Tom Gammon 3'
  • Andy Willis 4'
4 - 0 Full time
STOREYS RESERVES
14:00
MILLHEAD RESERVES
  • Thomas Gale 1'
  • Charlie Pinnington 2'
  • Phil Johnston 3'
  • Tony Willan 4'
4 - 3 Full time
BOYS CLUB RESERVES
  • John Hindle 5'
  • Lyndon Pearce 6'
  • Les Commiford 7'
14:00
WESTGATE WANDERERS
7 - 0 Full time
TIC DYNAMOS MIDDLETON & OVERTON RESERVES

Monday 4 September 2017

Division Three

18:15
BOWERHAM DYNAMOS
  • Jamie Townley 1'
1 - 2 Full time
KING GEORGE FC
  • Morgan Milton 2'
  • Morgan Milton 3'

Saturday 2 September 2017

Division Three

14:00
FC BRITANNIA RESERVES
0 - 8 Full time
KING GEORGE FC
  • Chad Hope 1' (OG)
  • Steve McMinn 2'
  • Steve McMinn 3'
  • Steve McMinn 4'
  • Louis Evans 5'
  • Louis Evans 6'
  • John Peart 7'
  • John Peart 8'
14:00
WESTGATE WANDERERS
  • Liam Gordon 1'
1 - 5 Full time
BOWERHAM DYNAMOS
  • Stuart Waring 2'
  • Simon Waring 3'
  • Callum Connorton 4'
  • Jamie Townley 5'
  • Jamie Townley 6'

Latest news

AGM Monday 25th June 2018 7.15pm
General AGM Monday 25th June 2018 7.15pm

AGM Monday 25th June 2018 7.15pm Please note ALL CLUBS MUST ATTEND Skerton Liberal Club LA1 2AJ

Player Registration Guide
Club Player Registration Guide

Whole Game Player Registration Guide

Special General Meeting
General Special General Meeting

Monday 4th June 2018 at Skerton Liberal Club 7pm for 7.30pm Please note all clubs MUST attend

Baines Bagguley Penhale North Lancashire and District Football League newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe